ev-esyasi

Ev eşyası çözümleri beyaz eşya, mobilya, ev tekstili ve züccaciye mağazalarından kurumsal yapılanmalara kadar geniş bir ölçek için ayrı ayrı düzenlemelere sahiptir. Yazılımların içeriği işletme ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmiştir. Gerek perakende gerekse lojistik işlemlerinin hepsi barkod kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Barkodlu çalışma sistemi ve bu sistemin kurulması için gerekli araçlar hem perakende çözümleri hem de kurumsal çözümlere yönelik olarak düzenlenmiştir.

Perakende Çözümleri

Ev eşyası mağazalarına yönelik barkodlu perakendecilik çözümleri ailesidir. Satış, taksit ve tüketici iade operasyonları ile depolama ve sayım gibi iç işlemler perakende çözümlerimizin ana konularıdır. Perakendeciliğin simgesi haline gelen barkod, işlemlerin hızlı ve hatasız gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır. Bütün işlemlerin barkod kullanılarak yürütüldüğü uygulamalar, satışların taksitlendirilmesi, taksit ödemeleri, geciken ve ödenmeyen taksitlerin takibi işlemlerinde etkinliği sağlayacak biçimde tasarlanmıştır.

Mağazalarının zincir veya bağımsız olmalarına göre değişen çalışma biçimleri ve gerek görülen işlevsellik doğrultusunda ev eşyası mağazalarına yönelik perakendecilik paketleri oluşturulmuştur. Zincir düzenlemeleri veri aktarımı, depo sevk ve depo sevk kabul işlemleri ile; gelişmiş düzenlemeler ise konsinye ve çek/senet işlemleri ile güçlendirilmiştir.

Kurumsal Çözümler

Ev eşyası alanlarındaki marka sahibi, ulusal veya uluslararası dağıtıcı ve toptancı firmalara yönelik çözümler ailesidir. Satış (sipariş), tahsis (rezervasyon), sevkıyat, konsinye, fatura, satın alma ve finans işlemleri ile depolama ve sayım gibi iç işlemler kurumsal çözümlerimizin ana konularıdır. Ürün ve kolilerin barkodlanması, işlemlerin hızlı ve hatasız gerçekleştirilebilmesini sağlamaktadır. Barkod sisteminin kurulması ve yürütülmesi için gerekli araçlar bir arada sunulmaktadır. Gerek tescilli barkodlar gerekse iç kullanıma yönelik barkodların ürünlere atanması ve takibi uygulamalar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Mağazalar zinciri ve şubeler ağının merkezi yönetim ve denetiminin sağlanması için gerekli altyapı veri dolaşım (aktarım) sistemiyle tamamlanmaktadır. Merkez – market, merkez – yerel merkez – market yapılanmalarındaki bilgi akışının sürekliliğini sağlayan düzenekler ek iş gücü gerektirmeden işleyecek şekilde ayarlanabilmektedir. İşlem çeşitliliği doğrultusunda ev eşyası firmalarına yönelik kurumsal paketler oluşturulmuştur. Gelişmiş düzenlemeler, cari hesap, ürün, masraf merkezi, kalite kontrol, kolileme, konsinye, tahsis (rezervasyon), maliyet ve karlılık analizleriyle güçlendirilmiştir.